• Czy Krav maga jest sportem?

Nie Krav maga to samoobrona, nie ma tu zawodów sportowych, które mają wyłonić zwycięzcę. Zwycięzcą jest ten kto uniknął bądź korzystnie dla siebie rozwiązał sytuację kryzysową.

  • Co znaczy termin krav maga?

Jest to po hebrajsku walka wręcz w bliskim kontakcie.

  • Czy trening Krav maga jest kontuzjogennyf?

Jak we większości sztuk walki ćwiczymy w kontakcie jednak staramy się zachować wszystkie środki bezpieczeństwa dzięki sprzętowi i metodyce nauczania aby unikać jakichkolwiek urazów.

  • Czy jest to trening dla osób w różnym wieku, nieprzygotowanych fizycznie i brakiem doświadczenia w treningu jakichkolwiek systemów walki?

Nie ma limitu wieku, każdy ma prawo do samoobrony. Wszystkiego uczymy od podstaw. Czasem brak doświadczenia może być nawet atutem bowiem trudniej jest wykorzenić złe nawyki niż nauczyć nowych od zera.

  • Czy kobiety mogą ćwiczyć Krav maga?

Jak najbardziej nawet powinny ćwiczyć aby poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Niestety bardzo często to właśnie kobiety przede wszystkim stają się obiektem ataków jako potencjalnie słabsze fizycznie. Są wybierane przez agresorów jako tzw. łatwy cel . Szczególnie zachęcamy właśnie Panie do aktywnego uczestnictwa w treningach. Satysfakcja gwarantowana!

  • Na czym polega trening krav maga?

Trening zaczynamy zawsze od solidnej rozgrzewki podczas której przygotowujemy ciało do wyzwań. Pracujemy nad kondycją, kardio, koordynacją gibkością etc. Trening jest przekrojowy, ćwiczymy we wszystkich płaszczyznach. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do szlifowaniu podstaw uderzania, poruszania się, kopania, walki w parterze. Ćwiczymy dużo drwili na małych i dużych tarczach. Oczywiście ćwiczymy techniki samoobrony, które fundamentalnie w naszym systemie różnią się od tych, które  nauczane są w innych organizacjach krav maga !!! Również bezpieczny sparing jest nieodzownym elementem szkolenia. Ćwiczymy scenariusze związane z atakami i szantażami jednego, wielu agresorów nieuzbrojonych jak i uzbrojonych w niebezpieczne narzędzia czy też w broń palną.

  • Jaki strój i sprzęt muszę mieć na treningach?

Na pierwszy trening potrzebne będą długie spodnie sportowe typu dresy albo tzw. bojówki, koszulka T-shirt, buty sportowe typu adidasy najlepiej z w miar elastyczną podeszwą i butelka wody niegazowanej. Jeśli chodzi o sprzęt tp instruktor udziela wskazówek w co się zaopatrzyć docelowo. Generalnie potrzebować będziemy ochraniacz na kroczę, ochraniacze na piszczele, małe rękawice tzw. grapplingowe, duże rękawice bokserskie, owijki bokserskie, ochraniacze na kolana, najlepiej siatkarskie do ćwiczenia parteru, ochraniacz na szczękę (górny) i najważniejsze dobre nastawienie 🙂